زنان؛ ۹۲ درصد بافندگان فرش دست باف در گیلان
ایسنا/گیلان رییس اداره فرش سازمان صمت گیلان گفت: ۹۲درصد بافندگان فرش دست استان را زنان تشکیل می دهند.
مجتبی مهری در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه گیلان یکی از با کیفیت ترین بافندگان فرش دست باف کشور است، گفت: در حال حاضر بخش عمده بافندگان فرش بزرگ پارچه استان سفارش گرفته اند و در کارگاه ها و منازل خود در حال بافت فرش هستند.
وی افزود: به طور میانگین ۵۱ هزار متر مربع سلانه فرش و تابلو در گیلان بافته می شود که ۹۲درصد بافندگان این فرش و تابلو فرش ها را زنان تشکیل می دهند.
مهری با بیان اینکه بیمه می تواند تا حد زیادی جوانان جویای کار استان را به سمت قالی بافی جذب کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۳هزار و ۳۹۶نفر در استان قالی می بافند که ۹۰۰۲ نفر از آنها به سازمان تامین اجتماعی استان برای بیمه معرفی شده اند.
وی از روزنه امید جدید برای مابقی قالی بافان که بیمه نیستند و متقاضی قرار گرفتن تحت پوشش بیمه هستند،خبرداد و تصریح کرد: با تفاهم نامه ای که بین مرکز ملی فرش ایران و صندوق بیمه روستاییان و عشایر کشور امضا شد، ۴۶۰ هزار نفر در کشور تحت پوشش این بیمه قرا خواهند گرفت و بافندگان فرش گیلان هم که بیمه نیستند می توانند برای تحت پوشش قرار گرفتن این بیمه اقدام کنند.
وی افزود: کلیه افراد شاغل در قالی بافی و یا حرفه های مرتبط ساکن در شهرها نیز می توانند علاوه بر روستاییان تحت پوشش قرار بگیرند.
مهری ادامه داد: حق بیمه سهم پرداختی قالیبافان در سال اول توسط دولت پرداخت می  شود و بیمه در سال اول رایگان خواهد بود و بیمه شوندگان از مزایای مستمری پیری از کارفتادگی و مزایای برخورداری بازماندگان تحت تکفل بیمه شده متوفی از مستمری برخودار خواهند شد. در ضمن از بیمه خدمات درمانی سلامت ایرانیان با پایین ترین تعرفه نیز برخوردار خواهند شد.
رییس اداره فرش سازمان صمت گیلان یکی دیگر از نیازهای اصلی بافندگان فرش استان را وجود یک نمایشگاه دائمی فروش فرش دست باف عنوان کرد و گفت: برپایی چنین نمایشگاهی می تواند ارزش افزوه بافت فرش را به بافندگان برگرداند و منجر به حذف واسطه ها از تولید تا فروش فرش شود.
وی با اشاره به شیوع کرونا افزود: برای ایجاد نمایشگاه مجازی فرش دست باف گیلان نیز تهمیداتی اندیشیده شده است تا در شرایط خاص کنونی بتوان فرش های بافندگان را با قیمت مناسب به دست مشتریان رساند.
مقالات دیگر: معرفی قالیشویی در تهران
+ نوشته شده در شنبه بیست و چهارم آبان 1399 ساعت 15:45 توسط قالیشویی فارسی بدون نظر

کشف بیش از ۹ تن مواد اولیه پتروشیمی قاچاق در شهرستان ری

شهرری -ایرنا - رییس صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری از کشف ۹ تن و ۶۰۰ کیلوگرم مواد اولیه پتروشیمی به ارزش چهار میلیارد و ۱۶۹ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.


موسی احمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای طرح بازرسی از انبارهای این شهرستان جهت مبارزه با کالای قاچاق و ثبات اقتصادی ماموران اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف ری موفق به کشف و شناسایی این انبار شدند.


احمدی با بیان اینکه تخلف در زمینه اخفاء و امتناع از عرضه انجام شده است، افزود: فرد متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی و جریمه در نظر گرفته شده برای این پرونده از سوی تعزیرات مشخص خواهد شد.


وی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد انبارهای استان تهران و حتی کشور در شهرستان ری قرار دارد، خاطرنشان کرد: کار نظارت و پایش انبارهای این شهرستان توسط گشت‌های مشترک اداره تعزیرات حکومت ی، اداره صمت و اتاق اصناف انجام می‌شود.

شاید بخواهید بخوانید: قالیشویی در نارمک

احمدی با بیان اینکه در زمینه تخلف در حوزه قاچاق بدون کمترین اغماضی برخورد انجام می‌شود، ادامه داد: اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ری در راستای مبارزه با قاچاق کالا و کنترل بازار روزانه تیم‌های بازرسی به اصناف، انبارها، کارخانه‌ها و مراکز تولیدی اختصاص داده که به صورت مستمر و هماهنگ اقدام به بازرسی می‌کنند.


 شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد است.


به گزارش ایرنا، شهرستان ری با برخورداری از ۵۶ اتحادیه توزیعی، تولیدی و خدماتی و ۱۰ هزار واحد صنعتی و صنفی از جمله شهرک صنعتی شمس آباد، کارخانه سیمان و کارگاه های تولیدی و خدماتی اعم از سنگ بری، شیشه و سفال، آجرپزی، کارگاه قالیبافی و قالیشویی، کشتارگاه دام و طیور به عنوان قطب کار و تولید در پهنه جنوب تهران مطرح است.


مقالات دیگر:

قالیشویی در اندرزگو

 

 

+ نوشته شده در دوشنبه نوزدهم آبان 1399 ساعت 14:54 توسط قالیشویی فارسی بدون نظر

 

تهران - ایرنا - رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران اعلام کرد: تعدادی تب‌سنج قاچاق به ارزش پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در یک قالیشویی جنوب پایتخت و همچنین ۶۶ تن شکر احتکار شده در شهرستان بهارستان کشف شد.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی ولی پور در باره کشف تب‌سنج‌های قاچاق اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه مالک قالیشویی در حوالی کمربندی دوم تهران مقادیر کالای قاچاق دپو و جمع‌آوری کرده است، بررسی موضوع در دستور کار تیمی از کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.


وی افزود: تیمی از کارآگاهان به نشانی اعلامی اعزام شدند و هویت دقیق مالک قالیشویی را شناسایی و به دست آوردند، متهم مقادیر فراوانی تب‌سنج دیجیتالی در این مکان دپو و جمع‌آوری کرده است.


این مسئول خاطرنشان کرد: نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضایی منعکس و دستور دستگیری متهم و بازرسی از قالیشویی اخذ شد.


رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران با اشاره به اینکه در این رابطه مالک قالیشویی دستگیر شد، اظهارداشت: در بازرسی از داخل قالیشویی تعداد ۸۴۰ تب سنج دیجیتالی فاقد بارنامه و مجوزهای قانونی کشف شد.


وی با بیان اینکه متهم به قاچاق بودن کالاها اعتراف کرد، گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.


ولی‌پور با بیان اینکه کالای کشف شده تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تهران شد، افزود: متهم پس از تحقیقات تکمیلی برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.


کشف ۶۶ تن شکر احتکار شده در شهرستان بهارستان


فرمانده انتظامی غرب استان تهران اظهارداشت: در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر احتکار شکر در داخل انبار فروشگاهی در سه راه آدران شهرستان بهارستان بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.


سردار کیوان ظهیری گفت: ماموران بلافاصله برای بررسی موضوع وارد عمل شده و پس از هماهنگی قضایی نسبت به بازرسی محل دپوی محموله شکر اقدام کردند.


وی با اشاره به اینکه ماموران در بازرسی از انبار فروشگاه موفق به کشف ۶۶ تن شکر احتکار شده شدند، افزود: طبق نظر کارشناسان، ارزش محموله کشف شده به ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال می‌رسد.


فرمانده انتظامی غرب استان تهران ضمن تقدیر از همکاری و تعامل مردم با پلیس، تاکید کرد: پلیس با تمام توان و به کارگیری حداکثری امکانات خود با پدیده شوم احتکار و قاچاق کالاهای اساسی و ارزاق عمومی مردم مبارزه خواهد کرد.


براساس اعلام پایگاه خبری پلیس، در این راستا یک متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.


اعتراف به ۱۰۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو


معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارق حرفه‌ای لوازم داخل خودرو در گشت‌زنی‌های انتظامی و اعتراف وی به یکصد فقره سرقت خبر داد و گفت: بیست و نهم مهرماه امسال کارآگاهان اداره گشت پلیس آگاهی حین گشت‌زنی در محدوده خیابان مولوی به یک دستگاه خودروی پراید نقره‌ای رنگ به رانندگی مرد جوانی مظنون شدند.


سرهنگ کارآگاه سیدشمس‌الدین میرزکی افزود: افسرگشت برای بررسی موضوع پلاک انتظامی خودرو را استعلام کرد که مشخص شد خودرو سرقتی بوده و دارای سابقه ثبت سرقت از محدوده کلانتری تهرانپارس است و خودرو در نهم مهرماه سرقت شده است.


وی با بیان اینکه سارق به محض مشاهده گشت انتظامی آگاهی با افزایش سرعت و انجام حرکات نمایشی از محل گریخت، اظهارداشت: عملیات تعقیب و گریز آغاز و کارآگاهان موفق شدند در یک عملیات ضربتی سارق ۳۶ ساله را دستگیر و در بازرسی از صندوق عقب خودرو، سه دستگاه باتری، یک دستگاه پخش، زاپاس و آچار و چک مسروقه کشف کنند و متهم برای تحقیقات تکمیلی به اداره بیستم انتقال یافت.


میرزکی با اشاره به اینکه متهم در بازجویی‌های پلیسی به یکصد فقره سرقت لوازم داخل اعتراف کرد، گفت: تاکنون ۴۷ تن از مال‌باختگان شناسایی شده و متهم با دستور بازپرس پرونده برای کشف جزئیات پرونده در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار دارد.

مقالات دیگر:

قالیشویی هفت حوض

 

+ نوشته شده در شنبه هفدهم آبان 1399 ساعت 14:1 توسط قالیشویی فارسی بدون نظر

به گزارش «خبربان» و به نقل از همشهری آنلاین
    
شست و شوی فرش و موکت در قالیشویی ها، چقدر هزینه دارد؟
لازم به ذکر است که در این میان، موردی نیز به نام قیمت توافقی وجود دارد؛ شاید شما نیز از این موضوع اطلاع داشته باشید که قیمت های درج شده در آگهی های منتشر شده با صورتحساب و قیمت واقعی پرداخت شده ی نهایی تفاوت دارد.
به طور کلی می توان گفت هزینه ی شست و شوی فرش، قالی و موکت براساس متر مربع از سوی اتحادیه قالیشویان مشخص و تعیین شده است؛ اما در برخی موارد، هزینه ی نهایی به صورت توافقی می باشد بدین ترتیب که طرفین پس از صحبت با یکدیگر، در قیمتی مشخص به توافق می رسند؛ لازم به ذکر است که قیمت به دست آمده به دستور العمل یا مصوبه ی خاصی بستگی ندارد.
مقالات مرتبط:
+ نوشته شده در شنبه دهم آبان 1399 ساعت 19:52 توسط قالیشویی فارسی بدون نظر

قالیشویی
رئیس اتحادیه قالیشویان تهران درباره افزایش نرخ اظهار داشت: هر واحد بر اساس کیفیت خدمات و مواد مصرفی نرخ‌های پیشنهادی خود را به اتحادیه ارائه می‌دهد و برای هر واحد، نرخ‌های پیشنهادی کارشناسی می‌شود.

به گزارش مشرق، حمید محمدی درباره افزایش نرخ قالیشویان نسبت به سال گذشته گفت: قیمت‌ها تغییری نداشته است، سال گذشته برای شستشوی هر متر مربع نرخ مشخصی وجود داشت و سازمان صنعت، معدن و تجارت نرخ واحدی را برای شستن هر متر مربع فرش دستبافت، ماشینی، موکت و... اعلام می‌کرد، اما طی سال جاری از شمول نرخ گذاری این سازمان خارج شدیم و واحد‌های صنفی خودشان اقدام به قیمتگذاری می‌کنند.


وی ادامه داد: هر واحد بر اساس کیفیت خدمات و مواد مصرفی نرخ‌های پیشنهادی خود را به اتحادیه ارائه می‌دهد و برای هر واحد با توجه به هزینه‌های قالیشویی در آنجا، نرخ‌های پیشنهادی کارشناسی می‌شود.


محمدی کمسرخ افزود: بدین ترتیب کیفیت خدمات و قیمت تمام شده رقابتی است و نسبت به سال گذشته نرخ گذاری خدمات پایین‌تر است تا بتوانند مشتری بیشتری جلب کنند، بازرسان نیز بر واحد‌ها نظارت دارند.


رئیس اتحادیه قالیشویان تهران با تاکید بر انتخاب قالیشویی مجوزدار برای دریافت خدمات گفت: اگر مشتریان به قالیشویان مجوزدار برای دریافت خدمات مراجعه کنند، در صورت بروز خسارت می‌توانند از واحد صنفی موردنظر شکایت کنند، اما اگر به قالیشویان بدون مجوز مراجعه کنند مشکلات قابل پیگیری نیستند. برخی افراد بدون داشتن مجوز در ماه‌های پایانی سال بوسیله تراکت و قیمت‌های پایین مردم را فریب می‌دهند که خسارت‌های جبران ناپذیری برای مشتریان در پی دارد و حتی منجر به سرقت می‌شود، ۹۰ درصد شکایات مربوط به واحد‌های صنفی غیرمجاز است.


وی درباره انتخاب قالیشویی مجوزدار از سوی مشتریان گفت: فهرستی بالغ بر ۳۷۰ قالیشویی مجاز در سطح پایتخت روی سایت اتحادیه معرفی شده است. مردم می‌توانند با مراجعه به سایت اتحادیه، لیست قالیشویان مجاز تهران را دریافت و قالیشویی موردنظر خود را انتخاب کنند و یا با تلفن‌های اتحادیه تماس و تائیدیه قالیشویی منتخب خود را بگیرند تا برای آن‌ها مشکلی پیش نیاید. رئیس اتحادیه قالیشویان با اشاره به شایعاتی با مضمون اسنپ قالیشویی هشدار داد و تاکید کرد: ارائه خدمات بوسیله اسنپ امکان‌پذیر نیست زیراکه در جابجایی مسافر بوسیله اسنپ خدمات رسانی و دریافت وجه در یک زمان انجام می‌شود، اما در اسنپ قالیشویی ارائه خدمات زمان‌بر است و ممکن است افراد غیر مجاز که جا و مکان مشخصی نیز ندارند دست به این کار بزنند از این رو مردم فرش‌های خود را برای شست‌وشو به قالیشویان مشخص شده در سایت اتحادیه بدهند تا اگر اتفاقی هم افتاد، بتوان به راحتی از طریق اتحادیه آن را پیگیری و با متخلفان برخورد کرد.

وی تصریح کرد: بیشتر واحد‌های مجاز در صورت مواجه با مشکل و یا وارد شدن خسارت، نسبت به رفع عیب و مشکل پیش آمده و همچنین جلب رضایت مشتریان اقدام می‌کنند؛ بروز مشکلاتی، چون تداخل رنگ قالی نیز با کارشناسی فرش توسط کارشناسان مربوطه قابل پیگیری است.

قالیشویی در وحیدیه

منبع: جام جم

 

+ نوشته شده در دوشنبه پنجم آبان 1399 ساعت 17:31 توسط قالیشویی فارسی بدون نظر